#Ліцей8_простір_можливостей

Медичний огляд першокласника
17.03.2015, 16:14

Медична документація школяра.

Обов’язковими медичними формами, що передаються директору школи, а потім – медичним працівникам школи, є:

- медична карта дитини (форма № 26/о);

- карта профілактичних щеплень (форма № 63/о).

Медична карта дитини.

Медична карта дитини – документ індивідуального характеру.

Вона заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі і дає уявлення про стан здоров’я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводились по відношенню до неї в період перебування в дитячому садку, школі, школі-ліцеї, дитячому будинку, школі-інтернаті.

Паспортна частина медичної картки дитини й анамнестичні дані на дітей, які збираються вступати в перший клас,заповнюються на підставі записів «Історії розвитку дитини» медичними працівниками дитячої поліклініки під час проведення поглибленого огляду цих дітей.

Надалі всі записи в медичній карті роблять медичні працівники лікувально-профілактичного закладу при проведенні медичного огляду дитини-першокласника, а надалі – в порядку поточних спостережень під час проведення періодичних оглядів і протиепідеміологічних заходів. Тобто, якщо дитина відвідувала дитячий садок, то її медичну карту видають батькам для проходження медичного огляду перед вступом до школи.

Якщо дитина не відвідувала дитячий садок, медичну карту оформлюють у поліклініці або іншому медичному закладі , куди з метою проходження огляду звернуться батьки. Варто нагадати батькам першокласників, що при першому зверненні до лікувальної установи необхідно мати при собі документ, який посвідчує особу (паспорт) і свідоцтво про народження дитини.

У медичній карті дитини мають зазначатися:

- результати медичного огляду фахівцями (мінімум: педіатром або лікарем загальної практики – сімейної медицини, дитячим хірургом, дитячим ортопедом-травматологом, дитячим офтальмологом, стоматологом);

- рекомендації фахівців щодо особливостей організації режиму навчання для дитини (відстань парти від дошки та розташування, наприклад, дл дітей, які мають зниження зору, сколіоз тощо);

- результати лабораторних обстежень.

При переведенні дитини з дитячого садка до школи або з однієї школи до іншої медична карта дитини передається разом з її особовою справою.

Карта профілактичних щеплень.

Відповідно до чинного санітарного законодавства України та наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» від 16.09.2011 р. № 595, дитина від моменту народження до вступу до школи має отримати такі щеплення за віком:

· проти туберкульозу (БЦЖ): 1 вакцинація. Для дитини, яка вступає до школи у 7 років – 2 вакцинації (за умови, що реакція Манту в 7 років була негативна);

· проти гепатиту В: трикратна вакцинація;

· проти дифтерії, кашлюку, правця: 5 вакцинацій та шоста вакцинація проти дифтерії та правця;

· проти поліомієліту: п’ятикратна вакцинація;

· проти гемофільної інфекції: трикратна вакцинація;

· проти кору, краснухи та паротиту: 2 вакцинації.

Звертаємо увагу! За станом здоров’я дитині можуть бути рекомендовані інші щеплення, наприклад, проти грипу, пневмококової інфекції, Ніb-інфекції, менінгококової інфекції, вітряної віспи, гепатиту А, рота вірусної інфекції. Крім того, за наявності епідемічних показань дитині можуть проводити щеплення проти кліщового енцефаліту, чуми, жовтої лихоманки, сказу, сибірки, холери.

Багато дітей мають протипоказання для проведення планової вакцинації за віком. У такому разі в графі, де має бути запис про проведення певного виду щеплення, зазначається «протипоказано» або «мед. відвід до …» з обов’язковим зазначенням дати.

Відсутність вакцинації може бути зумовлена також відмовою батьків від проведення щеплень, про що також має бути відмітка у карті профілактичних щеплень.

Які лікарі-спеціалісти мають оглянути дитину?

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» від 16.08.2010 р. за № 682 обов’язковий медичний профілактичний огляд дитини-першокласника включає огляд за участю:

- педіатра або лікаря загальної практики - сімейної медицини;

- дитячого хірурга;

- дитячого ортопеда-травматолога;

- дитячого офтальмолога;

- стоматолога;

- інші спеціалісти мають обстежити дитину за такої потреби, але в обов’язковому порядку дитина, яка перебуває на диспансерному обліку, має бути обстежена відповідним фахівцем (фахівцями) із наданням рекомендацій.

Окрім огляду фахівцями, дитина має пройти фізикальне та лабораторне обстеження, а саме: проведення антропометрії, вимірювання артеріального тиску та здійснення лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз та інше за показаннями).

Де можна проходити медичний огляд?

Відповідно до статті 38 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 р. № 2801-ХІІ, кожному пацієнту гарантовано право на вільний вибір лікаря і закладу охорони здоров’я. Реалізація цього права означає, що медичний огляд можна пройти не тільки в державній дитячій районній поліклініці, а й у будь-якому державному, комунальному чи приватному медичному закладі, укомплектованому лікарями, які можуть надавати медичну допомогу або медичні послуги дитячому населенню.

Хто повинен супроводжувати дитину?

Чинним законодавством передбачено, що медичний огляд дитини має бути проведений тільки в присутності батьків.

Дуже часто у зв’язку з великим робочим навантаженням батьки перекладають обов’язок проходження медичного огляду дитини на найближчих родичів – бабусь, дідусів або старших дітей у сім’ї.

Варто зауважити, що вищезгадані родичі не є законними представниками дитини, якщо судом або опікунською радою не встановлено офіційної опіки над дитиною. Тому батькам необхідно виділити час та пройти медичний огляд разом із дитиною самостійно.

Категорія: Корисні матеріали | Додав: школа8
Переглядів: 4853 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]